İmza Yetkisi almak...

Herkese selamlar :)

3 Gündür neler yapıyoruz? neler yaptık? fotoğraflarıyla birlikte Point Hostelden özetini sizlere geçiyoruz :) İlk fotoğraflar kaldığımız Barranco da ki Point Hostel'den :)

Geldiğimiz günden itibaren ilk konsolosluk ziyaretimizden sonra diğer günleri de göçmenler bürosundan imza atma yetkisi alabilmek ve arada kalan zamanları da şehri tanımaya çalışarak ve ihtiyacımız olabilecek bölgelerin izini sürerek geçirdik.Kendi adımıza araç satın alabilmemiz için F004 beglesi yani imza yetkisi almamız gerekiyordu. Bunun için 2 gün boyunca çalışma saatleri içinde saatlerce banka ve sıra kuyruğu bekledik. Devlet dairelerinin bizden pek bir farkı yok :) Aşağıdaki kalabalık fotoğraflar göçmen bürosundan :)


Sonunda bugün imza yetkimizi teslim alabildik.İşi düşeceklere önbilgi: Kişi başı ücret 16 sol + fotokopiler, harcanılan süre 1-2 gün :) Bundan sonraki adımımız Lima'da sabit kalacak bir yer ayarlayıp seyyar satış için gerekli izinleri almaya çalışmak olucak. Burda öncelikli yapmamız gereken işlerimizi ayarlayıp sonra araç almak için araştırmalara başlayacağız.
7 yorum:

 1. nasil bir arac alacaksiniz ayni zamanda seyyar satis yapacaginiz bir sey mi? Su yaninda fotograf cektiginiz vosvos gibi bir arac harika olurdu. Heyecanla bekliyorum paylasimlarinizi. Selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. VosVosu sonunda aldık :D 1972 model VosVos minibüs..

   Sil
 2. http://lima.en.craigslist.org/search/roo
  İşinize yarayabilir,bir bakın derim.
  bol şanslar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Ömer Abi VosVos evimiz oldu :D

   Sil
 3. Çok sağolun :) Aracı bulduk sonunda sırada almak var :)

  YanıtlaSil